Сфера
Сдружение "Жените на Казанлък" организира дискусия на тема "Обединени за промяна и политики срещу насилието над жени"
5321
България
Сдружение "Жените на Казанлък" организира дискусия на тема "Обединени за промяна и политики срещу насилието над жени"Сдружение "Жените на Казанлък" организира дискусия на тема "Обединени за промяна и политики срещу насилието над жени", съобщиха от организацията.От началото на 2025 година 22 са жените в страната, загубили живота си от ръката на насилника – често близък или партньор, посочиха от сдружението.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 24 Ноември 2025, 09:02 ч.
Сдружение "Жените на Казанлък" организира дискусия на тема "Обединени за промяна и политики срещу насилието над жени", съобщиха от организацията. Срещата ще е в конферентната зала на казанлъшкия хотел "Палас" и ще се състои на 25 ноември, когато се отбелязва и Международният ден за елиминиране на насилието над жени. От началото на 2025 година 22 са жените в страната, загубили живота си от ръката на насилника – често близък или партньор, посочиха от сдружението. Заповедите за защита, издадени по реда на Закона за защита от домашно насилие, през първите осем месеца на годината са 3325, а общо пострадалите жени са 4297. През октомври т.г. Сдружение "Жените на Казанлък" създаде Съвет по равнопоставеност, който има за цел да осигури широк кръг на гражданското общество при изразяване на мнения, становища и предложения и сътрудничество с местната власт.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
|
|
|
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
|
|
|
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
|
|
|
Община Силистра реализира два проекта за енергийна ефективност в социални услуги
|
|
|
Левент Мемиш е назначен за заместник-министър на икономиката, инвестициите и индустрията
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Благотворителен футболен мач в подкрепа на 8-годишната Ния ще се състои в Пазарджик
|
|
|
Възможностите за европейско финансиране бяха представени на съвместна среща в Антоново
|
|
|
Обновяват цветните алеи в плевенския парк „Кайлъка", предстои ремонт на парковите съоръжения
|
|
|
Общинският съвет в Костенец реши да удължи услугата „Топъл обяд“ до юли 2027 година
|
|
|
Общинският съвет в Радомир отложи разглеждането на докладна и обсъди ключови общински въпроси
|
|
Радиопрограми



Тикер
5321
ЗАПАЗИ
Областният управител на Ловеч Пламен Христов върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч. Това съобщи Севдалина Величкова от областната администрация.
С решението са ...